14 листопада - Кузьми та Дем’яна: що не можна робити у цей деньКосма і Даміан Азійські, відомі нам як Кузьма і Дем’ян. Вони жили в другій половині III-на початку IV століття на території Малої Азії. Вони були чудотворцями і лікарями. Об этом сообщает finenews.in.ua со ссылкой на СМИ.


Кузьма і Дем’ян – покровителі ремесел, домашньої птиці і шлюбу. Їм моляться про зцілення від душевних і тілесних хвороб, про допомогу в навчанні, про мир в родині і про любов між подружжям.День Кузьми і Дем’яна вважали дівочим святом, яке відзначали з розмахом, справляючи Кузьминську вечірку. Дівчата вдень варили пиво, а також ходили по домівках і збирали продукти.


Обов’язково на столі були куряча локшина та інші страви з курятини. Дівчата на виданні готували страви з птиці і пригощали ними всіх, хто прийде в дім.У деяких областях вшановували дворового – молодшого брата широко всім відомого домовика. Йому варили ритуальну кашу з пшона. Вірили, що якщо цього не зробити, то присадибний дух може розлютитися і зламати садове начиння або нашкодити худобі.


Чого не можна робити 14 листопада


Кузьма і Дем’ян вважаються покровителями ковалів і майстринь. Тому в цей день гріх працювати в кузні і займатися рукоділлям. Але якщо не встигли щось зв’язати, то можна попросити у них допомоги надолужити згаяне.


Також, коли будете давати милостиню, не дивіться в очі жебракам. Інакше, вважали наші предки, до вас прийде біда.


Ще не можна виливати на вулицю воду, в якій скупали новонародженого. А то дитина не буде спати.


Народні прикмети на 14 листопада


Якщо день теплий, то й зима не буде лютою.


Якщо ще не всі дерева скинули листя, то зима буде затяжною, а наступний рік неврожайним.


Якщо в цей день невеликий мороз, то похолодає нескоро.


Якщо на дорогах бруд, то до середини зими протримається тепла погода.

Джерело статті: “https://radiotrek.rv.ua/news/14_242208.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя